Harikalar LogoMERHABA DÜNYA!

İSTANBUL

Elmadağ Cad. No:81
Şişli, İstanbul

+90 212 247 39 29

ÇANAKKALE

Teknopark Yerleşkesi
Kat:1 No:5 Çanakkale

+90 212 247 39 29

AMERİKA

945 Nebraska St.
Vallejo CA
94590

+1 510 381 0850

KATAR

Lusail
Marina Twin Towers
Tower A, level 23 Doha

+974 3020 3028

Kahramaa Müzesi’nde Karbon Ayak İzi Bilinci: Yeni Carbon Zone Deneyimi

” KARBON AYAK İZİ DENEYİMİ: GELECEĞİ KEŞFETMEYE DAVETLİSİNİZ! ”

 

Kahramaa Awareness Park Müzesi ‘ndeki deneyim alanlarımıza bir yenisi daha eklendi! Daha önce su tasarrufu temalı deneyim alanın yenilediğimiz müzede, bu sefer karbon ayak izi temalı alanı yeniledik.

Deneyim alanını tasarlarken; Birleşmiş Milletlerin ‘in stratejik hedefleri arasındaki “İklim Eylemi” ve “Sürdürülebilir Şehir ve Topluluklar” hedeflerini fütüristtik bir şekilde yorumladık. Dev bir dome içinde konumlandırdığımız 3D filmimiz ile başlayan deneyim, interaktif karbon ayak izi hesabı ile devam ediyor…

Ziyaretçiler soruları cevapladıkça karbon ayak izlerini hesaplıyorlar ve skorları Karbon Azaltıcı ‘nın hologram ekranında görünüyor. Karbon Azaltıcı ‘nın önüne gelen ziyaretçiler, bu sefer de geleneksel bir Katar evinin üzerinden verdikleri cevaplardaki hataları 3D olarak görüyor, öğreniyor ve düzeltiyor.

Son aşamada ise ziyaretçiler, Zaman Makinesi alanına gelerek 2030 yılına ışınlanıyorlar! Öğrendikleri ile ilgili 3 soruya cevap verdikten sonra, yüz algılama teknolojisine sahip kamera sistemimiz ziyaretçilerimizin fotoğraflarını çekiyor. Cevaplarına göre 2030 yılına ışınlanan ziyaretçiler, fotoğrafını mail atarak deneyimi sonlandırıyorlar.

BİLGİ TALEBİ

Bu proje hakkında detaylı veya benzer bir projeniz için teklif almak için hemen bize ulaşın! Deneyimli ekibimiz size en iyi hizmeti vermek için sabırsızlanıyor.

    FOTOĞRAFLAR