Harikalar LogoMERHABA DÜNYA!

İSTANBUL

Elmadağ Cad. No:81
Şişli, İstanbul

+90 212 247 39 29

ÇANAKKALE

Teknopark Yerleşkesi
Kat:1 No:5 Çanakkale

+90 212 247 39 29

AMERİKA

945 Nebraska St.
Vallejo CA
94590

+1 510 381 0850

KATAR

Lusail
Marina Twin Towers
Tower A, level 23 Doha

+974 3020 3028

Yumoş Bebeğime Ninniler: Anne Sesinin Sıcaklığıyla Huzurlu Uyku

Yumoş için Dünya’nın ilk bluetooth özellikli, anne sesi ile ninni dinleten oyuncak ayısını ürettik. 4129Grey, annelerin uykusuz gecelerine ninni gibi bir formül bulmuştu. Geliştirdikleri “Bebeğime Ninniler” aplikasyonu, gece uyanan bebeklere annelerinin kendi sesleri ile kaydettikleri ninniyi dinleterek bebeğin annesi yanına gelene kadar sakinleşmesini sağlıyordu. Proje bir adım öteye taşınarak  Dünya’nın ilk bluetooth özellikli, anne sesi ile ninni dinleten oyuncak ayısını üretmemiz istendi.

Hedeflerİmİz

 Gece boyunca anne mobil cihazını bebeğinin yakınında tutmak zorunda olmamalı. Yumoş ayısı fiziki olarak tek başına görevini yerine getirebilmeli.

Bebeğin odasında bulunacak Yumoş ayısı, hiçbir şekilde bebeğin sağlığına zarar vermemeli.

Tasarlanacak mikroişlemci, Yumoş ayısının içine girebilecek kadar küçük olmalı ve az 18 saat pil ömrü olmalı.

 

Çözümlerİmİz

Hedefler doğrultusunda tasarladığımız devre kartımız ile modüllerimizi olabildiğince küçülterek, Yumoş ayısının içine koyduğumuzda fark edilmeyecek büyüklükte bir kutu tasarladık. Hem bebeğin sağlığı için hem de pili verimli kullanmak adına, bluetooth modülünün sadece ninni aktarımı süresince çalışmasını sağladık. iOS bluetooth ile ses aktarımına izin verilmediği için sihrimizi konuşturarak Apple’ı bile şaşırtan bir çözüm bulduk.

Sonuç

 Ürettiğimiz Yumoş ayıları ile “Bebeğime Ninniler” aplikasyonunu mükemmel bir uyum içerisinde çalıştırmayı başardık. Birçok testten geçerek Yumoş ayılarımıza global geçerliliği olan N71 sertifikası aldık.

BİLGİ TALEBİ

Bu proje hakkında detaylı veya benzer bir projeniz için teklif almak için hemen bize ulaşın! Deneyimli ekibimiz size en iyi hizmeti vermek için sabırsızlanıyor.

    FOTOĞRAFLAR